Aan het begin van het tiende jaar aan het roer van café Cirque in hartje Roeselare zetten Griet Cambie en Jeroen Neirynck binnenkort een stap opzij. Met een kindje op komst breekt voor hen een nieuw hoofdstuk aan. Maar vaste klanten kunnen gerust zijn: de ziel van de zaak blijft behouden. Op 1 juli neemt Arie Gaspar-Mendes (21) officieel over. De jonge uitbater werkt ondertussen al vier jaar in de Cirque en kent het café dus door en door. “Eigenlijk voelt het heel natuurlijk aan”, vertellen Griet en Jeroen. “Arie staat hier al jaren mee achter de toog en weet perfect waar Cirque voor staat. We wilden iemand die het DNA van de zaak begrijpt én tegelijk met een frisse blik naar de toekomst kijkt.”
Café Cirque is al 26 jaar een gevestigde waarde op het Polenplein en ver daarbuiten bekend om zijn feesten, evenementen, comedy- en quizavonden. Vooral legendarische feestjes als “Britney B*tch!” groeiden de voorbije jaren uit tot een begrip, ook buiten de stadsgrenzen. Arie wil die traditie absoluut verderzetten. “De typische Cirque-sfeer blijft behouden”, klinkt het overtuigd. “Mensen mogen nog altijd dezelfde warme, losse en feestelijke vibe verwachten.”
Toch wil de nieuwe uitbater ook zijn eigen accenten leggen. Naast de vertrouwde evenementen wil Arie zich meer richten op een jonger publiek, zonder het vaste cliënteel uit het oog te verliezen. “Er zal niet veel veranderen, maar misschien net genoeg om opnieuw een nieuwe frisse wind door de zaak te laten waaien.”
Arie is bovendien geen onbekende voor de Cirque-familie. Jaren geleden werkte broer Jefke al in de zaak en ook zijn andere broers en zus stonden hier eerder achter de toog. “Dat familiale gevoel is altijd belangrijk geweest voor ons”, zeggen Griet en Jeroen. “Het doet deugd dat de Cirque terechtkomt bij iemand die hier eigenlijk al deel van uitmaakt.”
Helemaal verdwijnen doen Griet en Jeroen nog niet meteen. De komende maanden blijven ze achter de schermen mee ondersteunen. Jeroen blijft bovendien zijn schouders zetten onder de populaire quizavonden.
De officiële overname gebeurt op 1 juli. Op 3 juli volgt een groot overnamefeest waarmee Arie zijn nieuwe hoofdstuk feestelijk inzet.