KORTRIJK: Hogeschool VIVES overschrijdt voor het eerst de kaap van 21.000 studenten

Ingediend door Stefaan op za, 03/10/2026 - 07:00

Hogeschool VIVES verwelkomt dit academiejaar voor het eerst meer dan 21.000 studenten. De nieuwe recordcijfers onderstrepen de groei van de hogeschool én de steeds diversere instroom. Een opvallende nieuwkomer is de Engelstalige bacheloropleiding Nursing, die studenten uit onder meer Zuid-Afrika, Oeganda en Nigeria naar Brugge brengt.

Een nieuwe mijlpaal voor Hogeschool VIVES: voor het eerst staan er meer dan 21.000 studenten ingeschreven. Daarmee zet de hogeschool haar groei verder. Die groei komt niet alleen van de klassieke instroom, maar steeds meer van studenten met uiteenlopende leeftijden, achtergronden en studietrajecten. Ook de internationale instroom neemt toe, onder meer dankzij het groeiende aanbod Engelstalige opleidingen.

Nieuwe opleiding Nursing trekt internationale studenten aan
Een van de opleidingen die die internationale dynamiek zichtbaar maakt, is de nieuwe bacheloropleiding Nursing in VIVES campus Brugge. De Engelstalige opleiding ging dit academiejaar voor het eerst van start en verwelkomt meer dan 40 studenten uit verschillende landen en met uiteenlopende achtergronden.

Voor Dinisia (51), afkomstig uit Zuid-Afrika, was de mogelijkheid om Nursing in het Engels te studeren een belangrijke reden om voor België en VIVES te kiezen. "There are very few universities in Europe that offer Nursing programmes in English, and VIVES gave me the opportunity to pursue my career in a language in which I am comfortable learning."

Van patiënt naar toekomstige verpleegkundige
Ook Elizabeth Biyinzika (36) uit Oeganda koos heel bewust voor Nursing. Ze woont met haar Belgische man en hun twee kinderen in België. Haar motivatie om verpleegkundige te worden is sterk verbonden met haar eigen ervaringen.

Bij de geboorte van haar zoon Elijah maakte Elizabeth een ernstige medische situatie mee. De zorg die ze toen van artsen en verpleegkundigen kreeg, bleef haar bij. "“At a moment when I was extremely vulnerable, they cared for me with compassion, professionalism and kindness. I will never forget what it felt like to know that people were there to care for me when I needed them most.”. Die ervaring vormde mee de basis voor haar keuze om zelf verpleegkundige te worden. 

Ook de gezondheidstoestand van haar schoonzus, die kampt met een hersentumor, versterkte die motivatie. Voor Elizabeth is Nursing dan ook meer dan een diploma. “It represents my experiences as a patient, a sister-in-law, a wife and a mother. It is my opportunity to turn some of the most difficult and beautiful moments of my life into a way of caring for others.”

Internationale achtergrond als meerwaarde in de zorg
Ook Mercy Chidinma Henry (28) uit Nigeria brengt een bijzondere achtergrond mee naar de opleiding. Voor ze naar België kwam, studeerde ze psychologie en werkte ze als politieagent in Nigeria. Vandaag combineert ze haar opleiding Nursing met haar leven als moeder en internationale student.

Ze koos bewust voor een opleiding in het buitenland om haar blik op gezondheidszorg te verbreden. België trok haar aan door het gezondheidszorgsysteem, de multiculturele samenleving en de mogelijkheid om met mensen met verschillende achtergronden te leren werken.

“Studying Nursing in Belgium in English is therefore not simply about obtaining a degree abroad. It is about broadening my knowledge, experiencing cultural diversity, learning from different healthcare perspectives and becoming a more internationally minded healthcare professional.”

Tegelijk wil Mercy zich ook verder integreren in België. Naast haar Engelstalige opleiding leert ze Nederlands, omdat ze die kennis belangrijk vindt om later als verpleegkundige in de Belgische zorgsector te kunnen werken.

21.000 studenten, één groeiende en diverse hogeschool
De verhalen van de Nursing-studenten illustreren de bredere evolutie binnen VIVES. De hogeschool bereikt steeds meer studenten die niet het klassieke traject van rechtstreeks secundair onderwijs naar hoger onderwijs volgen. Ook zij-instromers, 25-plussers, afstandsstudenten en internationale studenten vormen een steeds belangrijker onderdeel van de VIVES-populatie.

Met meer dan 21.000 ingeschreven studenten bereikt VIVES opnieuw een nieuwe mijlpaal. Tegelijk toont de instroom in opleidingen zoals Nursing dat achter die cijfers een steeds diversere groep studenten schuilgaat: studenten die vanuit verschillende landen, leeftijden en levenservaringen hun weg naar het hoger onderwijs vinden.
 

Geschreven door
Mandelnieuws/ Foto Vives