Vanaf maandag wordt een deel van de afdeling orthogeriatrie van AZ Delta vijf weken lang overgenomen door studenten verpleegkunde van Ic Dien en Vives Roeselare. Dit kadert in een samenwerking tussen de twee scholen voor verpleegkunde.
Wie de komende weken op de afdeling orthogeriatrie van AZ Delta die focust op ouderen die door een valpartij een breuk of kneuzing opliepen en op ouderen bij wie de mobiliteit achteruitgaat, moet zijn, zal er opvallend veel jongelui aan het werk zien. Dit dankzij een gezamenlijk initiatief van Ic Dien en Vives Roeselare. “De studenten nemen effectief de afdeling over”, vertelt coördinator Sofie Candaele. “Dit natuurlijk onder het toeziend oog van de mentoren van de dienst zelf. De studenten zijn door eerdere stages reeds vertrouwd met het werken in een ziekenhuis, maar een dienst zelf runnen, dat is toch een stap verder. De studenten zullen groeien in het opnemen van verantwoordelijkheid en zelfstandigheid: een meerwaarde voor hun professionaliteit.” “Onze scholen kennen en versterken elkaar al lange tijd”, vullen Hannelore Vandepitte, opleidingshoofd verpleegkunde van Vives Roeselare, en Frederik Driessens, docent en stagebegeleider, aan. “Dat we nu beide verpleegkundige profielen samenbrengen in een realistische zorgcontext, maakt deze samenwerking extra krachtig.”
Directeur Luc Vanrobaeys van Ic Dien is alvast benieuwd naar hoe de studenten het ervan zullen afbrengen. “We volgen hen van dichtbij op. Maar eerlijk, ik heb er eigenlijk alle vertrouwen in”, zegt hij. Meer ontdekken kan tijdens de opendeurdagen van beide scholen. Ic Dien langs de Westlaan zet de deuren open op 25 april, Vives langs de Wilgenstraat op 9 mei.