Op initiatief van de fractie van het Vlaams Belang in Roeselare werd de bijzondere commissie van 15 oktober geopend met een minuut stilte ter nagedachtenis aan agent Nordine, die tijdens een interventie in Jette om het leven kwam. Met dit symbolische eerbetoon wil de partij haar medeleven betuigen en haar steun aan de politiediensten onderstrepen. “De dood van deze heldhaftige agent mogen we niet zomaar laten passeren. Ze raakt ons allen, in het bijzonder onze moedige mannen en vrouwen in het blauw”, zegt gemeenteraadslid Koenraad Cracco.
De tragische dood van de Brusselse agent Nordine laat niemand onberoerd. In Roeselare staat het Vlaams Belang daarom nadrukkelijk stil bij het overlijden met een minuut stilte in de gemeenteraad. “De dood van een agent komt altijd bijzonder hard binnen, niet alleen bij zijn familie en naasten, maar ook bij alle collega's die dagelijks risico's nemen om onze veiligheid te garanderen”, aldus Cracco. “Als voormalig politieman voelt dit toch ook voor mij aan alsof je een vriend verliest, zelfs zonder de persoon te kennen. Dit drama herinnert ons er nogmaals aan hoe belangrijk het is om pal achter onze mannen en vrouwen in het blauw te blijven staan. Zij verdienen ons grootste respect!”
“We zullen agent Nordine en zijn heldhaftigheid nooit vergeten!”
Naast het eerbetoon tijdens de bijzondere commissie zal de lokale afdeling van het Vlaams Belang op zondag 18 oktober ook zichtbaar aanwezig zijn op de Veiligheidsdag op Westwing Park in Roeselare. Daarmee wil de partij haar waardering uitspreken voor de inzet van het politiekorps en de agenten een hart onder de riem steken na de tragische gebeurtenissen in Brussel.
“We zullen agent Nordine en zijn heldhaftigheid nooit vergeten. Zijn overlijden heeft ons allemaal geschokt en doet ons opnieuw beseffen welke gevaren politiemensen dagelijks lopen”, besluit Cracco. “Respect voor onze politiemensen mag nooit vanzelfsprekend worden. Zij staan iedere dag klaar voor onze veiligheid. Het is dan ook onze plicht om hen te steunen en ervoor te zorgen dat zij hun werk in veilige omstandigheden kunnen uitvoeren. Met onze aanwezigheid op de Veiligheidsdag willen we dat engagement nogmaals onderstrepen.”