Op zaterdag 10 oktober staat Geluwe opnieuw helemaal in het teken van de Corpussrun – Dwars door Geluwe. De organisatie heeft dit jaar extra reden om te vieren: de populaire loopwedstrijd is toe aan haar 35e editie en bovendien is het 10 jaar geleden dat het huidige bestuur de organisatie in handen nam. Dat dubbele jubileum wordt dan ook uitgebreid gevierd met een bijzondere feesteditie. Ondertussen mag de Corpussrun jaarlijks meer dan 800 lopers verwelkomen.
Eerder dit jaar zette Corpuss al een eerste feestelijke stap met de organisatie van de Corpuss Natuur Loop. Die nieuwe wedstrijd was meteen een schot in de roos, met meer dan 370 deelnemers. Voor de Corpussrun wordt het feestgevoel nu nog verder doorgetrokken.
De 1ste Gilwse Corpuss 10-Miles
Een van de grote nieuwigheden dit jaar is de allereerste Corpuss Ten Miles. Door werkzaamheden was de organisatie genoodzaakt om het parcours grondig aan te passen. Die verandering vormde meteen de aanleiding om een nieuwe uitdaging te lanceren en de wedstrijd voor het eerst uit te breiden tot een volwaardige Ten Miles (16,1 km).
Naast de Ten Miles blijven uiteraard ook de vertrouwde onderdelen op het programma staan. Zo zijn er opnieuw jeugdreeksen, een jogging van 4 km en de Midrun van 8 km. Op die manier wil Corpuss zowel beginnende lopers als ervaren wedstrijdlopers een geschikte uitdaging bieden.
Ook aan de traditionele verloting van 2 jeugdfietsen en 2 volwassen fietsen wordt niet geraakt.
'Dit jaar zetten we volop de feestelijke sfeer’ zegt Dominique Romaen.
'Omdat een jubileumeditie meer verdient dan alleen een nieuw parcours, wordt ook naast de wedstrijd voor de nodige ambiance gezorgd. De bekende Ze Quaffeurs zorgen voor de muzikale omlijsting in en rond de Beselarestraat en zullen de deelnemers en supporters helemaal in de juiste feeststemming brengen. Ze Quaffeurs staan gekende als de grootste ambiance-brengers.'
Daarnaast pakken we voor deze 35e editie ook uit met een nieuwe logo voor onze Corpussrun, en eveneens een nieuw look voor onze vernieuwde, kwalitatief, exclusief Corpussrun-loopshirt. Alle deelnemers aan de 10 miles krijgen dit jaar eveneens een exclusief polsbandje. Aangezien het onze bedoeling is om dit jaar de 8 km en de 10 Miles samen laten starten krijgen alle 10 Miles lopers een exclusief polsbandje als herinnering, maar kunnen ze ook hun mede 10-miles lopers gemakkelijker herkennen.
Het bestuur bestaande uit Dominique Romaen, Nicolas Galle, Steven Debergh, Roos Desimpelaere en als laatste Youro Casier vieren hiermee na de Natuurloop hun 2de luik en willen daarmee hun 10-jarig jubileum als bestuur extra in de verf zetten en de deelnemers een blijvende herinnering aan deze bijzondere editie meegeven.
Ook bevestigen dat ze er nog met veel plezier 10 jaar bij willen doen.
Inschrijvingen openden al op 15 augustus en nemen een vlotte start.
Wie erbij wil zijn, hoeft dus niet lang meer te wachten. De inschrijvingen openden al op zaterdag 15 augustus en verlopen dit jaar via een gloednieuw online ticketplatform. Het ticketnummer wordt automatisch het startnummer waardoor het verwachte tijdverlies tijdens het ophalen van je startnummer vermindert moet worden tot een absoluut minimum.
Alle informatie over de verschillende wedstrijden, het programma en de inschrijvingen is te vinden via hun website https://dwarsdoorgeluwe.jimdofree.com/
Corpussrun – Dwars door Geluwe
Zaterdag 10 oktober
35e editie – 10 jaar huidig bestuur
Met de 1ste Gilwse Corpuss Ten Miles
De organisatie kijkt alvast uit naar een sportieve én feestelijke jubileumeditie en hoopt op zaterdag 10 oktober opnieuw heel wat lopers en supporters in Geluwe te mogen verwelkomen.