Van 16 tot 23 mei 2025 viert Menen de Week van de Opvoeding met als thema: ‘Goed genoeg ouderschap’. In een wereld vol verwachtingen en drukte wil de stad samen met lokale partners een warme boodschap brengen: perfect ouderschap bestaat niet – goed genoeg is écht goed genoeg.
Om die boodschap kracht bij te zetten, organiseert Huis van het Kind Menen, in samenwerking met het Lokaal Overleg Kinderopvang, de bibliotheek en BOA (Buitenschoolse Opvang en Activiteiten), een verbindende activiteit onder de naam PARKPRET in Park Ter Walle op woensdag 21 mei van 14:00 tot 16:00. Tijdens deze speelse en gezellige namiddag in ligt de nadruk op ontmoeting, ontspanning en verbondenheid. Ouders, grootouders, kinderen en begeleiders zijn van harte welkom om samen te genieten van eenvoudige, leuke momenten – zonder prestatiedruk.
Schepen van Gelijke Kansen Angelique Declercq: "Ouderschap is mooi, maar soms ook lastig. Met dit initiatief willen we ouders een hart onder de riem steken: je hoeft het niet perfect te doen. Door PARKPRET brengen we gezinnen samen op een laagdrempelige, positieve manier."
Thema: Goed genoeg is goed genoeg
Het centrale thema van deze editie van de Week van de Opvoeding is ‘Goed genoeg ouderschap’. Het moedigt ouders aan om milder te zijn voor zichzelf. Fouten maken hoort erbij, en door dat ook aan kinderen te tonen, geef je een krachtig en realistisch voorbeeld mee.
Met PARKPRET wil Menen laten zien dat opvoeden ook plezierig, luchtig en verbindend kan zijn – zelfs (of juist) in de kleine dingen.
PARKPRET praktisch
Wat? Gezellige namiddag met spel en ontmoeting voor gezinnen
Wanneer? Woensdag 21 mei 2025, van 14:00 tot 16:00
Waar? Park Ter Walle, Menen
Voor wie? Alle gezinnen, ouders, grootouders en kinderen – iedereen is welkom!