Op woensdag 22 april zet Zonnebeke opnieuw volop in op buitenspelen. Tijdens de jaarlijkse Buitenspeeldag krijgen kinderen de kans om hun straat, buurt en gemeente spelenderwijs te (her)ontdekken. Nieuw dit jaar: de gemeentelijke activiteiten spreiden zich voor het eerst over 4 locaties in plaats van 1 centrale plek.
Van 1 ontmoetingsplek naar een speelnetwerk
Waar de Buitenspeeldag in het verleden vooral een groot ontmoetingsmoment was op 1 locatie, kiest het gemeentebestuur in 2026 bewust voor spreiding. Er kan gratis en vrij toegankelijk gespeeld worden van 13:00 tot 16:30 uur op de evenementenweide in het Kasteelpark van Zonnebeke en in de buitenschoolse kinderopvang ’t Bondgenootje in Beselare, Geluveld en Passendale.
Zo wordt buitenspelen nog toegankelijker. “Door het aanbod te verdelen over verschillende wijken brengen we de Buitenspeeldag letterlijk dichter bij huis,” aldus schepen D’Alleine. “Meer kinderen kunnen deelnemen zonder verre verplaatsingen, en ook ouders en buurtbewoners worden sterker betrokken.” Zo ontstaat een netwerk van speelplekken waar kinderen veilig, vrij en creatief buiten kunnen spelen.
Schermen uit, fantasie en beweging aan!
Op de evenementenweide zullen er springkastelen en een draaimolen staan. Kinderen kunnen meedoen met spelletjes zoals archery tag en kubb. Ze kunnen zelfs aan boomweven doen of theater maken in de natuur. De BKO’s organiseren verschillende buitenspelletjes en doe-opdrachten. Er zijn fietsparcours en de kinderen kunnen zich laten schminken of plaktattoos zetten. Een ijsje mag natuurlijk niet ontbreken die dag!